• تاریخ انتشار : 1401/02/19 - 14:44
  • تعداد بازدید خبر : 300
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با ورود و پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور انجام شد؛

راه اندازی سامانه ارجاع کار به کارشناسان رسمی دادگستری در شهرداری تهران/ جلوگیری از تضییع 10 هزار میلیارد ریالی حقوق شهرداری

به منظور شفافیت و جلوگیری از سوءجریانات احتمالی با ورود و پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور سامانه ارجاع کار به کارشناسان رسمی دادگستری در شهرداری تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در بازرسی‌های انجام شده از عملکرد شهرداری تهران از سوی سازمان بازرسی، در نحوه تقویم و ارزیابی املاک و پروژه‌های مشارکتی و سرمایه گذاری، آسیب‌ها و سوءجریاناتی در فرآیند کارشناسی از جمله ارجاعات متعدد به کارشناسان خاص مشاهده شد که با ورود سازمان بازرسی از تضییع نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال حقوق شهرداری تهران با ارجاع مجدد به هیأت کارشناسان رسمی دادگستری، جلوگیری شده است.

در این بازرسی‌ها مسائلی از جمله عدم وجود بانک اطلاعاتی از ارجاعات انجام شده، ابهام در نحوه انتخاب کارشناسان و... احصاء شد که در نهایت سازمان بازرسی پیشنهاد راه اندازی سامانه و بانک اطلاعاتی مناسب برای ارجاع امور به کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس توانایی فنی، صحت عمل، تشکیلات، رعایت آیین‌ نامه‌ها و استانداردهای کارشناسی و... ارجاع کار به کارشناسان را با رعایت ارجاع عادلانه کار به شهرداری تهران ارائه داد.

در این راستا با حضور بازرس‌کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران و دبیر شورای عالی استان‌ها، مدیرکل سازمان املاک و مستغلات، رئیس سازمان حراست و سایر مدیران شهرداری تهران در روز هجدهم فروردین ماه، سامانه ارجاع کار به کارشناسان رسمی دادگستری به منظور شفافیت بیشتر و حذف بسترهای فسادزا برای ارزیابی تمامی اموال غیرمنقول شهرداری تهران، مناطق 22گانه و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته اعم از استملاک املاک و اراضی، فروش، ارزیابی قدرالسهم در پروژه‌های مشارکتی، تهاتر، املاک (غرف، واحدهای تجاری، اداری و مسکونی) استیجاری و... راه اندازی شد.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی