• تاریخ انتشار : 1401/04/01 - 07:38
  • تعداد بازدید خبر : 76
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلوگیری از جذب 535 نیروی غیرقانونی در ادارات کهگیلویه وبویراحمد/ ارسال 24 پرونده جذب نیروی غیرقانونی مدیران دستگاه‌های اجرائی به محاکم قضایی

بازرس‌کل استان کهگیلویه وبویراحمد از جلوگیری از جذب 535 نیروی غیرقانونی در ادارات استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان کهگیلویه وبویراحمد؛ محمدمهدی صالحی با حضور در برنامه زنده بدون تعارف رادیو دنا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و گرامیداشت هفته قوه‌قضاییه،گفت: رسالت سازمان بازرسی‌کل استان مبارزه با فساد و صیانت از حقوق مردم و بیت‌المال است.

وی اظهار کرد: با پیگیری همکاران پرتلاش بازرسی‌کل استان از جذب غیر قانونی 535 نیرو بدون ضابطه در ادارات استان جلوگیری شد.

صالحی با اشاره به اینکه در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال با عنوان"تولید، اشتغال آفرین، دانش بنیان"، کارگروه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در بازرسی‌کل استان تشکیل شد، افزود: این کارگروه با حضور بازرس‌کل و سربازرسان بازرسی کل استان، رئیس پارک علم و فناوری استان و نماینده استاندار برگزار و مشکلات شرکت دانش‌بنیان در 3 جلسه تاکنون بررسی که خوشبختانه با پیگیری سازمان بازرسی و مکاتبه با اداره مالیاتی و تامین اجتماعی به نتایج مثبتی انجامید.

بازرس‌کل کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد: تاکنون 4 بازدید از شرکت‌های دانش بنیان در استان داشته‌ایم که خوشبختانه با بررسی و پیگیری بازرسی‌کل استان، مشکلات مطرح شده در هر 4 بازدید طی مکاتبه با بانک‌های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات، حل شد.

صالحی با بیان اینکه طی جلسات و بازدیدهای بعمل آمده 2 مشکل عمده در بحث دانش‌بنیان وجود دارد، گفت: عدم آشنایی شرکت‌های دانش‌بنیان با قوانین و مقررات اداری به ویژه قانون مناقصات، همچنین عدم آگاهی و آشنایی مدیران با شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله مشکلات در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان بوده که دراین زمینه بازرسی کل استان دوره آموزشی جهت افزایش آگاهی شرکت‌ها از قوانین و مقررات برگزار می‌نماید.

وی با اشاره به اینکه ناکارآمدی‌هایی در حوزه اداری به بحث قانون‌گریزی و اهمال در انجام وظایف توسط برخی مدیران وجود دارد، تصریح کرد: تاثیرگذاری منافع گروهی و طایفه‌ای در تصمیم‌گیری‌ها و عدم شایسته‌گزینی در انتخاب مدیران در بعضی تصمیم گیری‌ها، منتج به تشکیل پرونده‌های متعدد برای مدیران متخلف و ارجاع 24پرونده به محاکم قضایی در بحث جذب نیروی غیرمجاز بوده است.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی